Exorcisté v akci

Prima ZOOM - 20. února 2015 - 18:55 - Exorcisté v akci

Reprízy:

Zombie apokalypsa

23. února 2015 - 14:30

26. února 2015 - 23:05

1. března 2015 - 10:50

5. března 2015 - 2:45

7. března 2015 - 6:15

Film se věnuje vymítačům ďábla – exorcistům. Církev dokonce založila skupinu exorcistů, která pomáhá kněžím. S jedním z nich (Adam Blai) vyrážíme do domu v Pittsburghu, kde majitel, žena a syn hovoří o tom, co se v domě dělo – přesouvání věcí, pozorování stínů lidských postav, zvláštní stavy obyvatel atd. V roce 2002 a 2003 došlo ke zhoršení a povolán byl kněz, který udělal vše, co mohl, dokonce tu uskutečnil i mši. Vysvěcení atd. ale nepomáhalo a povolán byl Adam Blai, který se pustil do boje s démony domu. Navštívil ho několikrát a pozoroval věci, jako stékání krve po zdech apod. Jednoho dne se dokonce na jeho hlavě objevily krvavé škrábance, které zase po chvíli zmizely. V domě byla asi 100 let neotevřená komora, kam nebyl žádný přístup. Měl nutkání se do prostoru podívat, a tak probourali tenkou zeď.

Objevily synovy kostky lega a také hračky a věci předchozích majitelů. Krom toho tu byl papír s kresbou domu, nějaké rodiny a na druhé straně postavy Molocha – démonické postavy ze starého zákona, spojované s obětováním dětí. Konečně zjistil, proti komu bojuje. Podle historek se v domě možná odehrávaly nelegální potraty. Při závěrečném procesu se tak podařilo vyhnat odhaleného démona a od té doby (7 let) už je v domě klid. S Adamem dále míříme do Los Angeles, kde je továrna, v níž údajně straší. Majitel Andy to předchozím nájemníkům nechtěl věřit, ale nainstaloval zvukové senzory a ty zachytily podivné a děsivé zvuky. Nastražil také kamery a ty zachytily pohyb věcí. Adam tu v minulosti provedl modlitby a žádost o požehnání, což nakonec pomohlo. Zůstalo však mnoho nezodpovězených otázek.

Pokračujeme za dalším případem – ženou, kterou při jejím věštění ovládly zlé síly. Začala mít děsivé vize a zavolala Adama, který jí dal posvěcenou svíci. To ale nepomohlo, a tak přijel nyní znovu s procedurou – zřeknutí se jakéhokoli spojení s démony a duchy, které navodila při věštění. Dá jí nějaké další rady a prozatím odjíždí. Posledním případem je žena, která se v mládí věnovala hledání duchů. Tak se s nimi nejspíše propojila a ukázalo se to ve stáří, když hlídala vnuka, trpícího autismem. Právě na vnuka se duchové zaměřili a on měl zvláštní stavy, kdy křičel a plakal tolik, že padl vyčerpáním. Mnohdy i na něco ukazoval a je známé, že si autisté neumí vymýšlet – neumí lhát. Žena se také jednoho rána probudila s třemi škrábanci na tváři. Matka řešila stav chlapce s psychology, ale ti na nic nepřišli. Až když sama viděla podivného ducha, pohybujícího se po místnosti, zavolala Adama. Ten domu požehnal, pomodlil se a situace se rázem změnila. Když se chlapec vrátil, místo křiku se začal smát, skákal po posteli a objal Adama, jako by ho zachránil. Autisté přitom něco jako objetí nevyhledávají. Seznamte se se zajímavými příběhy na vlastní oči.

Zdroj: FTV Prima.

Fotogalerie:


 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum